Online Danışmanlık

Hukuki danışmanlık, karşılaşılan her tür hukuki meseleyle ilgili olarak alanında uzman bir avukattan destek alınmasıdır. Kişiler ilgilisi bulundukları durum veya problemlerle ilgili aldıkları hukuki destek sonucunda gündeme gelebilecek her türlü sonuç hakkında bilgilendirilir. Yapılan bilgilendirmeden sonra ilgililer olası mağduriyetleri veya hak kayıplarının önlemek amacıyla pozisyon alabilecek hale gelir. 

Bazı hukuki durumlar kişilere her ne kadar karmaşık görünse de, alınabilecek önlemler sonucunda dava yoluna başvurmaya gerek kalmayarak giderilebilecek türden olabilmektedir. Özellikle bu durumlar için hukuki danışmanlık en mantıklı çözümdür. Bununla beraber mevcut davalarla ilgili olarak bilgi almak isteyen danışanlara da destek verilip nasıl bir yol izlemesi gerektiğiyle ilgili yönlendirmeler yapılır.

Hukuki danışmanlık hizmeti alabilmek için danışan ve avukat arasında vekalet ilişkisinin kurulması şart değildir. Hukuki danışmanlık en kolay, ucuz ve çözüm odaklı hukuki destek yöntemidir. 

Online hukuki danışmanlık hizmeti sayesinde büroya gelmenize gerek kalmadan, tercih edilen saatte internet vasıtasıyla avukatımızla görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Özellikle yoğun çalışan, yolda zaman kaybetmek istemeyen veya farklı şehirde yaşayan kişilerin hukuki desteğe zahmetsizce ulaşabilmesi bu şekilde mümkün kılınmaktadır. 

Avukatın uzmanlığı, tecrübesi ve bilgisi ışığında sunduğu hukuki danışmanlık hizmeti karşılığında ücret alması kanuni bir gerekliliktir. Avukatımızdan alacağınız hukuki danışmanlık hizmetinin ücret tarifesi Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen güncel ücret tarifesine göre belirlenmektedir. 

Hukuki danışmanlık hizmetiyle ilgili olarak randevu oluşturmak veya bilgi alabilmek için bize iletişim sayfasında yayınladığımız numaramızdan ulaşabilir veya mail atabilirsiniz. 

Özellikle alınacak online hukuki danışmanlık hizmetleriyle ilgili olarak, hizmet aldığınız kişinin avukat olup olmadığını Türkiye Barolar Birliği sayfasındaki levhadan kontrol etmenizi tavsiye ederiz.